dpf filtra tīrīšana

DPF filtra kalpošanas mūžs pēc DPF filtra tīrīšanas.

DPF filtra tīrīšana. Mūsdienu atomašīnas ir aprīkotas ar euro4, euro5, euro6 emisiju standartiem. Visos šajos euro standartos ir ietverts DPF filtrs. DPF filtra kalpošanas laiks, kā dilstoša detaļa spēj kalpot visu automašīnas mūžu.

Cik bieži ir nepieciešama DPF filtra tīrīšana?

DPF filtri mēdz sasniegt savu maksimālo aizsērētības pakāpi pie dažādiem noskrējieniem. Tas ir atkarīgs no automašīnas ekspluatēšanas apstākļiem – īsi vai gari pārbraucieni. Tāpat arī atkarīgs no tā kāda emisijas samazīnāšanas tehnoloģija tiek pielietota(euro4, euro5 vai euro6). Euro4 un euro5 emisijas standarti ļaus nobraukt vairāk nekā euro6.

Kāpēc ir nepieciešama DPF filtra tīrīšana?

DPF filtru ražotājs ir paredzējis kvēpu filtra tīrīšanu. Diemžēl automašīnu ražotājs to nevēlas atzīt, jo, kā jau ražotājs ir pieņēmis, ka jebkura automašīnas detaļa nokalpo savu mūžu un tā ir jāmaina uz jaunu.

DPF filtrs sastāv no keramikas un tas ir karstuma noturīgs. Kvēpu filtra atttīrīšana nav paredzēta ar ķīmijām, ar augstspiediena mazgāšanu, kā arī ar ultraskaņas tīrīšanu.  Kvēpu filtra tīrīšanu ir paredzēta veikt ar ūdeni bez ķīmiskām piedevām. Tāpat arī ir svarīgi, lai pēc kvēpu filtra tīrīšanas tas tiktu kārtīgi izžāvēts.

Kā var zināt, ka ir veikta kvalitatīva tīrīšana?

Lai pārliecinātos, ka ir veikta kvalitatīva kvēpu filtra tīrīšana, ir nepieciešams veikt divus mērījumu; DPF filtra pretspiediens(mBAR), DPF filtra svara zudums(gramos). Zinot automašīnas noskrējienu un iepriekš minētos mērījumus var aprēķināt, cik lielu svaru būtu jāzaudē filtram, lai pārliecinātos, ka ir veikta kvalitatīva DPF filtra tīrīšana.

Vairāk mūsu mājas lapā https://noxcleantech.lv/