cnc virpošana

Virpošana

Virpošana ir populārākais un precīzākais metāla apstrādes veids ar kura palīdzību ir iespējams izveidot dažādas metāla detaļas precīzos izmēros, neatkarīgi no to formas.

Virpošanas darbi un process

Pateicoties virpošanai iespējams izveidot detaļas, kas nepieciešamas dažādām ierīcēm, konstrukcijām un darba rīkiem, ko izmanto daudzās nozarēs, piemēram, mašīnbūvē, celtniecībā un citur. Metāla virpošanas darbi ir ļoti svarīgi augstas precizitātes metālapstrādes jomā. Ar virpošanu iespējams apstrādāt dažādus materiālus, piemēram, tēraudu, alumīniju, titānu.  Vispirms nepieciešamās detaļa tiek uzzīmēta ar roku vai datorā, kur pēc tam tiek izveidots detaļas makets. Virpošanai vienmēr tiek izmantota ierīce ko sauc par virpu, kura visbiežāk nāk komplektā ar virpošanas galdu. Virpa ir milzīga iekārta, kurā, uzstādot konkrētus konfigurācijas parametrus, ir iespējams no liela metāla gabala izveidot mazākas, bieži sarežģītas cilindriskas detaļas, piemēram, vītnes, skrūves, tapas, konusus, un pat lodveida objektus, piemēram ruļļus vai riteņus. Virpa pamatdarbības princips ir rotējošas kustības, jo virpa, rotējot lielāko metāla gabalu uz savas ass, veic dažādas darbības, piemēram, griešanu, slīpēšanu, urbšanu un deformēšanu, kā rezultātā ir iespējams izvirpot arī mazas un smalkas detaļas. Šādi no izveidotā – uzzīmētā maketa tiek izvirpota vajadzīgā detaļa.

Kādēļ izmantot virpošanu?

Metāla virpošana ir viena no populārākajām un pieprasītākajām metodēm metāla detaļu apstrādei un izveidei, tieši tās precizitātes dēļ. Šī metode ietver darbu ar detaļas slāņiem un to apstrādi līdz norādītajiem parametriem, noņemot nevajadzīgos slāņus.

 Virpošanas process nodrošina plašas iespējas detaļu apstrādei.

Virpošana ļauj:
  • Noņemt liekās sagataves daļas;
  • Veikt virsmas apstrādi;
  • Veidot savienojumus ar citām detaļām;
  • Veidot urbumus;
  • Apstrādāt gan melnos, gan krāsainos metālus;
  • Izgatavot ļoti smalkas detaļas pēc precīziem izmēriem;
  • Veidot vītnes, skrūves, tapas, konusus, un pat lodveida objektus, piemēram ruļļus vai riteņus.

CNC virpošana ir detaļu izgatavošana, izmantojot CNC virpu. Ar šo iekārtu var izvirpot dažādas detaļas, piemēram, dažāda izmēra skrūves, uzgriežņus, tapas un citas detaļas. CNC virpošana ir ļoti precīza, tādēļ pasūtījums tiek izpildīts akurāti un kvalitatīvi. CNC virpošanas princips ir līdzīgs parastai virpošanai, taču iekārta netiek kontrolēta manuāli, bet gan datorizēti, kas nozīmē, ka visas vienas partijas detaļas būs identiski vienādas viena otras kopijas. Tieši tāpēc CNC virpošana ir ļoti ieteicama un piemērota, ja vajadzīgs liels skaits identisku detaļu.

CNC virpošana sniedz lieliskas iespējas un risinājumus dažādās situācijas. Šādā veidā iespējams izgatavot kādas nodilušas vai bojātas detaļas dublikātu. Tas bieži vien izmaksu ziņā ir pat izdevīgāk, nekā jaunas detaļas pasūtīšanu no ražotāja. Ja kāda detaļa ir izgatavota no trauslāka vai nepiemērotāka materiāla, piemēram, plastmasas, ar CNC virpošanas palīdzību var izgatavot tādu pašu detaļu no metāla, padarot to izturīgāku un lietošanā drošāku.

Virpošanas darbi būs labs risinājums visdažādākajās situācijās, īpaši ja nepieciešams izpildīt individuālu pasūtījumu. Virpošana ļauj izveidot visdažādāko veidu un metālu detaļas, un to izmēri var būt atšķirīgi. Ar virpošanas palīdzību iespējams izveidot gan lielākus, gan pavisam smalkus un detalizētus produktus, neatkarīgi no to skaita. Šādos gadījumos atliek sazināties ar uzņēmumu, iepazīties ar aktuālo piedāvājumu, cenām un izpildes termiņiem. Profesionāļi katrai situācijai palīdzēs izvēlēties labākos risinājumus, virpošanas veidu, kā arī nodrošinās augstas kvalitātes produktu.

Vairāk mūsu mājas lapā https://admsolutions.lv/