Gultņi ir viena no detaļām, kuru var atrast ne tikai velosipēda mehānismā, bet arī citās šāda veida sastāvdaļās, kas galvenokārt ir saistītas ar mašīnām un mehāniskām ierīcēm. Tirgū ir daudz nesošo risinājumu, tāpēc apskatīsim tos tuvāk. Zemāk mēs sniedzam visu informāciju, kas jums jāzina par gultņiem un to tipiem.

Gultnis ir elements, kas atrodams gandrīz katrā mehāniskajā ierīcē. Tas ir atbildīgs ne tikai par nesēja atbalstu, bet arī nodrošina tā rotācijas kustību.

GULTŅU NODAĻA

Gultņu pamatsadalījums mehānikā ir šāds:

Ritošie gultņi ir tāda veida gultņi, kuru konstrukcijas pamatā ir spiediena elementi (piemēram, lodīšu formā) un iekšējie un ārējie gredzeni, kuros tie atrodas.
Slīdošie gultņi ir tāda veida gultņi, kuriem ir īpašas gultņu čaulas ar spiediena vārpstu un korpusu iekšpusē. Šāda veida gultņiem ir nepieciešamas īpašas smērvielas, lai tās darbotos pareizi.

Slidošie gultņi

KĀDA VEIDA GULTŅI IR?

Kad mēs zinām pamatgultņu sadalījumu, ir vērts uzzināt arī par to populārākajiem un visbiežāk izmantotajiem tipiem. Tie ir šeit:

Lodīšu gultņi ir ritošā gultņa veids, kas, kā norāda nosaukums, ir viena no lodēm, kas virza mehānismu. Lodīšu gultņi, cita starpā, ir sadalīti parastajos, leņķiskajos un pašizlīdzinošajos, un tos īpaši izmanto velosipēdos.

Cilindriskais rullīšu gultnis ir gultnis, kurā ritošie elementi ir cilindriski un tos var brīvi atdalīt, jo vienam no atbalsta gredzeniem nav aizsargu. Cilindriskus rullīšu gultņus jo īpaši izmanto velmētavām un darbgaldiem.

Adatu veltnīšu gultņi ir cilindrisku rullīšu gultņu veids, kura velmēšanas elementi sastāv no ļoti gariem, bet plāniem adatu veltņiem. Šāda veida gultņi ir arī plāni un tiek izmantoti, cita starpā, celtņu konstrukcijām un mehānismiem, kas darbojas lielā ātrumā.

Sfēriskais rullīšu gultnis ir diezgan interesants dizains, jo tas sastāv no mucas formas velmēšanas elementiem un diviem gredzeniem, no kuriem ārējais ir sfērisks.

Sfēriskos rullīšu gultņus to izturības dēļ var izmantot, cita starpā, lielās mehāniskajās ierīcēs.

Vairāk mūsu mājas lapā ADM Solutions