bērnu rati

Bērnu rati, iespējams, ir vissvarīgākais pirkums pasaulē dzimušam bērnam. Tāpēc jautājums par to, kā izvēlēties ratiņus jaundzimušajam, agrāk vai vēlāk uzrodas visiem vecākiem, un labāk ir meklēt atbildi uz to vēl pirms mazuļa piedzimšanas.

Bērnu rati – kritēriji, kā izvēlēties labāko ratiņus jaundzimušajam.

Nav iespējams ātri un bez rūpīgas visu īpašību izpētes izvēlēties labu ratiņus. Patiešām, visstingrākās prasības tiek noteiktas modeļiem jaundzimušajiem: ņemot vērā mazuļa fizioloģiskās īpašības, uzticamību, kvalitāti un drošību. Turklāt transportlīdzeklim vajadzētu patikt arī mātei, jo sievietei būs jānolaiž un jāpaceļ ratiņus pa kāpnēm vai jāiebīda liftā, būs ar tiem jābrien pa sniega kupenām, jāizbrauc cauri apmalēm un citiem neskaitāmiem šķēršļiem. Lai ratiņi varētu patikt gan mātei, gan bērnam, ir rūpīgi jāapsver visi galvenie ratiņu veidi, to priekšrocības un trūkumi, kā arī jāņem vērā speciālistu ieteikumi, kuri pastāstīs, kam vēl jāpievērš uzmanība pirms pirkšanas.

bērnu rati

Kā pareizi izvēlēties ratiņus: pamatparametri

Mazulim ir ļoti svarīgas pastaigas svaigā gaisā. To saprotot, daudzas sievietes gandrīz visu dienu ir kopā ar savu bērnu svaigā gaisā (ja laika apstākļi to atļauj). Tāpēc daudz kas ir atkarīgs no bērnu ratiņu kvalitātes, tai skaitā bērna attīstība. Pareizi izvēlēti bērnu ratiņi var tikt uzskatīti par transportlīdzekli, kas ir ideāli piemērots zīdainim pēc pamatparametriem un mātei ar papildu īpašībām. Tātad, mēs izvēlamies ratiņus jaundzimušajiem rūpīgi un gudri, kā saka, parametru ziņā.Ratiņu izvēle jaundzimušam mazam civēciņam ir ļoti sarežģīta, jo ir dažādi veidi, dizaina iezīmes un papildu iespējas, ko vecākiem piedāvā šī bērnu transporta ražotāji. Lai izvēlētos labāko, jāpievērš uzmanība šādiem galvenajiem ratiņu iegādes kritērijiem:

Komforts un drošība mazulim.

Tas ietver lielu un izolētu guļamvietu ar stingrām malām un regulējamu ventilāciju, dziļu pārsegu un vēja necaurlaidīgu apmetni ar plašu salokāmu pārsegu, mīkstu amortizāciju.

Ērtības vecākiem.

Tā ir manevrēšanas spēja, caurbraukšanas spēja, salikšanas un transportēšanas vieglums, roktura stāvokļa pielāgošana, groza izmēri, skata logs un papildu iespējas, kas atvieglo ratiņu izmantošanu.

Bērnu rati – Ratiņu tips:

Klasiskie rati ar kulbu vai universāli bērnu ratiņi. Bērnu kulbas ir ideāli piemērotas maziem bērniem, pateicoties stingrai un līdzenai guļamvietai, augstām malām un dziļam pārsegam. Tomēr tie ir smagi, nav manevrējami un to kalpošanas laiks ir īss: tiklīdz mazulis sāk sēdēt, viņam būs nepieciešams transports ar dažādām īpašībām.

2-in-1 ratiņu priekšrocības: daudzpusība, efektivitāte (komplekta vidējā cena ir aptuveni vienāda ar šūpuļa cenu), manevrēšanas spēja, tehnisko risinājumu dažādība. Trūkumi: mazāka caurgājība un nepieciešamība kaut kur uzglabāt neizmantotu bloku. Turklāt “nākotnes lietošanai” nopirktais pastaigu bloks var nemaz nepatikt ne mātei, ne bērnam.
Šāda veida universālie ratiņi, piemēram, transformatori, tradicionāli nav ieteicami jaundzimušajiem, taču starp tiem ir piemēri, kas ir pelnījuši mūsu uzmanību. Turklāt tirgū ir parādījies jauna veida transformators, kuram nav novecojušu modeļu trūkumu, vienlaikus apmierinot visas bērna un vecāku vajadzības. Mūsdienu modeļi ir viegli, manevrējami, stilīgi, tiem ir vienkāršs un ērts pārveidošanas mehānisms un tie neaizņem daudz vietas.

Kuru bērnu ratiņu ražotāju jums vajadzētu izvēlēties?

Eiropas uzņēmumi ir tirgus līderi jaundzimušo bērnu ratiņos. Tie piedāvā vislabāko kvalitāti vidējā un augstā cenu diapazonā. Tomēr ne visi no tiem ir piemēroti mūsu ziemām, tādēļ, izvēloties, jums jābūt īpaši uzmanīgam attiecībā uz izolācijas un caurbraukšanas parametriem.Dažu pēdējo gadu laikā Polijas un Baltijas ražotāji ir pamanījušies kļūt par Eiropas līderiem. Populāri modeļi ir augstas kvalitātes un moderna dizaina, tie atbilst Eiropas kvalitātes standartiem. Viņu galvenā priekšrocība un atšķirība no itāļu ratiem (izņemot cenu) ir pielāgošanās mūsu skarbo ziemu apstākļiem.

Kurus ratiņus labāk pirkt – dārgus vai ne tik daudz?

Atbilde uz šo jautājumu ir atkarīga ne tikai no naudas summas makā, bet arī no vecāku praktiskuma. Par ko mēs maksājam, pērkot dārgus ratiņus? Protams, nozīme ir materiālu un mehānismu augstai kvalitātei un izturībai, stilīgam un atpazīstamam izskatam, vismazāko nianšu izstrādei. Dārgi, pārbaudītu pasaules zīmolu ratiņi ir izturīgi un var uzticīgi kalpot vairākiem zīdaiņiem vai pat vairākām paaudzēm. Tajā pašā laikā jums jāsaprot, ka mēs maksājam ne tikai par kvalitāti, bet arī par vārdu. Dažiem vecākiem ir nepieciešams ratiņu “zīmols”, citi ir vienaldzīgi pret slaveniem brendiem, un bērnam, iespējams, tas vispār ir vienalga.
Tomēr jāatzīmē, ka arī dārgi bērnu rati nav ideāli. Iespējams, ka ratiņi var vienkārši neiepriecināt bērnu vai kaitināt viņa vecākus. Tāpēc nevajadzētu kavēties pie dārgiem zīmoliem, paļaujoties uz to “neiznīcināmību”. Lētu ratiņu sortiments ir nesalīdzināmi plašāks, un, lai arī tehniski tie ir zemākas kvalitātes par dārgiem modeļiem, tomēr izskatās lieliski un ir spējīgi nokalpot 1-2 mazuļiem, lai pēc tam varētu doties “pelnītā atpūtā”. Šajā sakarā mēs iesakām, izvēloties ratiņus, vadīties nevis pēc cenas un zīmola, bet gan no konkrētā modeļa ērtības un funkcionalitātes.